Miejska Biblioteka Publiczna


Idź do treści

Menu główne:


Do czytania dla przyjemności

ARCHIWUM > Wrzesien 2015

Biblioteki szkół podstawowych mają zostać doposażone w książki do czytania dla przyjemności. Rusza ministerialny program "Książki naszych marzeń". We wszystkich bibliotekach tworzą się prawdziwe listy marzeń.

Uczniowie klas IV, V i VI Zespołu Szkół im M. Kopernika w Gubinie wybrali się na wycieczki do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gubinie, aby lepiej zapoznać się z wydawniczymi nowościami, przyjrzeć się aktualnym bestsellerom książkowym.

Trudno oczekiwać, że pieniądze z programu "Książki naszych marzeń" załatwią sprawę odnowienia księgozbiorów w szkołach, ale jest to z pewnością krok w dobrą stronę. Okazało się bowiem, że odchodzenie od czytelnictwa zaczyna się w ostatnich klasach szkoły podstawowej. Sprzyja temu niestety brak książek do czytania dla przyjemności. Tworzone po konsultacjach z Miejską Biblioteką Publiczną listy, będą podstawowym źródłem informacji dla bibliotekarza.

Opiekunkami uczniów były Panie: nauczycielka języka polskiego Magdalena Durniatt-Gruszecka i bibliotekarka Danuta Siewruk. Uczniowie odwiedzili nas 21, 23, 24 i 25 września 2015 roku.

Pełny ekranWsteczPlayDalej

Powrót do treści | Wróć do menu głównego