Miejska Biblioteka Publiczna


Idź do treści

Menu główne:


Inna Ameryka

ARCHIWUM > Lipiec 2014

Lipcowe spotkanie DKK rozpoczęłyśmy od złożenia gratulacji naszej klubowiczce Renacie Majorek za wygranie ogólnopolskiego konkursu "Kręcimy Tajne Państwo''.

W dalszej części naszego spotkania omawiałyśmy jakże inne państwo a mianowicie - Stany Zjednoczone, które w bardzo ciekawy sposób przedstawia w książce "Wałkowanie Ameryki" Marek Wałkuski dziennikarz "Trójki" oraz korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie.

Autor ukazuje ten wielki, różnorodny kraj, oczami obcokrajowca i odkrywa przed nami nieoczywiste prawdy o nim. Zagadnienia związane z przestrzeganiem i szacunkiem dla prawa, tolerancja dla różnych religii i i kościołów, akceptacja dla indywidualności, to wszystko przybliża nam USA takie jakie jest rzeczywiście.

Doszłyśmy do wniosku, że dewiza Amerykanów "żyj i daj żyć innym" najlepiej funkcjonuje w krajach gdzie idee demokracji są wdrażane i przestrzegane od wielu, wielu lat.
"Wałkowanie Ameryki" to podstawowa lektura dla wyjeżdżających do USA, bo dobrze znać różne obyczaje i tradycje danego kraju a co dopiero tak zróżnicowanego.

Polecamy. Książkę czyta się z przyjemnością, zmienia ona nasze stereotypy o Ameryce i Amerykanach.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego