Luna i Bazyl w przedszkolu

ARCHIWUM > Maj 2015

Opiekunki dzieci z
Przedszkola Miejskiego nr 3 w Gubinie zaprosiły Agnieszkę Maternik na zajęcia w dniu 19.05.2015r.

Empatii w stosunku do zwierząt należy uczyć już najmłodszych. Prócz pięciolatków i sześciolatków udział w zajęciach wzięły również czterolatki. Spotkanie odbyło się więc w towarzystwie studentki resocjalizacji
Agnieszki Krawczyk oraz dwóch psów: Luny i Bazyla.

Ponieważ pogoda dopisała odbyło się na placu zabaw, gdzie ogrom miejsca pozwolił na aktywny udział dzieci.

Przedszkolaki wysłuchały krótkich informacji o potrzebach zwierzaków oraz o obowiązkach właścicieli.
Jednak największą atrakcją była dla nich możliwość biegania z psami oraz częstowania ich smakołykami.

Starsza grupa przygotowała album składający się z obrazków, które przedstawiały ich pupili.
Inicjatorką spotkania była Pani
Monika Rolińska.