Miejska Biblioteka Publiczna


Idź do treści

Menu główne:


Maria Czubaszek-relacja

ARCHIWUM

Spotkanie z Marią Czubaszek - relacja


Organizatorzy spotkania przewidzieli, że czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gubinie nie pomieści wszystkich chętnych, którzy będą chcieli uczestniczyć w spotkaniu z Marią Alicją Czubaszek - pisarką, felietonistką, dziennikarką, satyrykiem i nie tylko … "autorką satyryczną", jak mówi o sobie Pani Maria. Zakładano pewna formułę spotkania ; powitanie, autoprezentacja bohaterki spotkania a następnie rozmowa czyli pytania i odpowiedzi. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gubinie Roman Niparko powitał wszystkich przybyłych na spotkanie, w kilku zwięzłych słowach przedstawił autorkę - Marię Czubaszek
i przekazał jej mikrofon w celu krótkiej autoprezentacji, następnie wszystko miało się odbywać na zasadzie prowadzonego "wywiadu" czyli dialogu a więc pytanie - odpowiedź itd., ale nie z Panią Marią takie numery… a więc był niemalże monolog, ale to dobrze bowiem uczestnikom spotkania to w niczym nie przeszkadzało, a wręcz bardzo odpowiadało.
Panią Marię Czubaszek można słuchać z przyjemnością godzinami, ma talent który zwie się poczuciem humoru i potrafi, doskonale z niego korzystać. W jej towarzystwie nawet "ponuraki" mają uśmiech na twarzy. Pani Maria jest wspaniała i niesamowita a jak już powie żart to tylko boki zrywać. Śmiem twierdzić, że gdyby przyszło jej czytać książkę telefoniczną to byłoby to również zabawne.
Około dwugodzinne spotkanie uważam za bardzo udanie, frekwencja także dopisała (około 100 osób). Przyjemnym zaskoczeniem, dla organizatorów spotkania, był udział w tymże delegacji pracowników Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Krośnie Odrzańskim wraz z dyrektorem Biblioteki na czele - Danutą Gzik. Data 30.09.2009r na długo pozostanie w pamięci uczestników spotkania i niesamowite wrażenia także.

Pełny ekranWsteczPlayDalej

Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego