Miejska Biblioteka Publiczna


Idź do treści

Menu główne:


Maria Czubaszek

ARCHIWUM

Z wykształcenia dziennikarka. Ale nie do końca. Po czwartym roku nauki rzuciła studia dla pracy w Polskim Radiu, w redakcji rozrywki Programu III. Pisała słuchowiska i dialogi ("Serwus, jestem nerwus" i "Dzień dobry, jestem z Kobry" ) do popularnego wówczas Tygodnika Ilustrowanego oraz Ilustrowanego Magazynu Autorów.
Po otrzymaniu Złotego Mikrofonu i zdjęciu z anteny wspomnianego, "niecenzuralnego", jak się okazało magazynu, przeszła - na własne życzenie - do "Szpilek", gdzie pracowała do zamknięcia redakcji. Następnie rozpoczęła ponownie współpracę z Polskim Radiem. Aktualnie prowadzi w Jedynce cotygodniowy "Bieg przez plotki" i comiesięczną "Noc kabaretową".
W radiowej Trójce jest częstym gościem w "Akademii Rozrywki". W międzyczasie była współscenarzystką telewizyjnych seriali "Lot 001" i "Na Wspólnej", a od dwóch lat udziela się w kierownictwie literackim programu "HBO na stojaka".
Pisuje (niechętnie) teksty piosenek ( "Wyszłam za mąż, zaraz wracam" czy "Rycz, mała, rycz"), jest autorką trzech książek, sztuki teatralnej i "Bloogu niecodziennego".
Mówi o sobie, że jest autorką rozrywkową.

Jest autorką słynnych słuchowisk z udziałem Ireny Kwiatkowskiej, Jerzego Dobrowolskiego i Wojciecha Pokory, pisanych dla Ilustrowanego Tygodnika Rozrywkowego (audycja radiowej Trójki). Obecnie można je usłyszeć na antenie III Programu Polskiego Radia w audycji "Powtórka z rozrywki".

30.09.2009r Galeria "RATUSZ" w Gubinie godz. 17.00Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego