Miejska Biblioteka Publiczna


Idź do treści

Menu główne:


Mieczysław Wojecki

ARCHIWUM

Po wykładzie
dra Mieczysława Wojeckiego
Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać wykładu o atrakcyjności województwa Lubuskiego. Wygłosił go znany regionalista, animator turystyki i wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie, dr Mieczysław Wojecki.
- Turystyka uważana jest obecnie w krajach o wysokim poziomie życia społecznego za czwarty po pracy, mieszkaniu i samochodzie, miernik jakości życia. Woj. lubuskie charakteryzuje się wysokim potencjałem możliwych do wykorzystania naturalnych zasobów turystycznych, że wymienię choćby takie miejsca jak Park Mużakowski, ZOO Safari w Świerkocinie, Międzyrzecki Rejon Umocniony(MRU),zamek w Międzyrzeczu (Muzeum portretów trumiennych), Muzeum Etnograficzne w Ochli, Muzeum Wojskowe w Drzonowie albo Muzeum Alianckich Jeńców Wojennych w Żaganiu. Nasze województwo to perła, którą powinniśmy zacząć w pełni wykorzystywać - zachwalał piękno całego regionu dr Wojecki. Przy okazji opowiadał o Grecji, ukochanej przez siebie drugiej ojczyźnie i swoich kontaktach z tym krajem.
Wszystkie rozważania o tym, co turysta może zobaczyć w woj. Lubuskim, można zamknąć przysłowiem: "Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie". Jeśli nie chcemy, żeby to przysłowie nas dotyczyło trzeba rozbudzić aktywność ludzi i zadbać o lepszą promocję terenu.

Pełny ekranWsteczPlayDalej

Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego