Miejska Biblioteka Publiczna


Idź do treści

Menu główne:


"Odważni" w DKK

ARCHIWUM > Wrzesien 2012

Na wrześniowym spotkaniu gubińskiego DKK omawiałyśmy książkę "Odważni" Nicholasa Evansa, autora bestsellerowego "Zaklinacza koni".

Główny bohater Tom Bedford po latach spędzonych w szkole z internatem, gdzie jest prześladowany i poniżany zarówno przez nauczycieli jak i kolegów, wyjeżdża ze swoją matką - aktorką do Hollywood. Tu trzeba dodać, że przez długi czas uważał ją za swoją siostrę, a swoją babcię za matkę. W świecie aktorskim Hollywood dochodzi do tragedii, ojczym Toma z pozoru dzielny aktor-kowboj, jego idol, okazuje się człowiekiem brutalnym i złym. Te przeżycia mają wielki wpływ na dorosłego już Toma, który jest rozwodnikiem, nie utrzymuje kontaktów z synem i ma problem alkoholowy. Przełomem jest wiadomość, że ten syn walcząc w Iraku został oskarżony o wielokrotne zabójstwo.

Tom podejmując walkę o syna walczy także z własną bolesną przeszłością. Autor świetnie nakreśla psychikę postaci, motywy i skutki ich działań, zmusza czytelnika do refleksji na temat wpływu traumatycznych doświadczeń na późniejsze, dorosłe życie.
Po lekturze tej książki doszłyśmy do wniosku, że warto podejmować odważne decyzje życiowe bo tylko odważni ludzie są zwycięzcam.

Polecamy.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego