Miejska Biblioteka Publiczna


Idź do treści

Menu główne:


Relacja z OB

ARCHIWUM > Czerwiec 2016

Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna w Gubinie zaprosiła przyjaciół i sympatyków naszej książnicy do udziału w ogólnopolskiej akcji "Odjazdowy Bibliotekarz". W tym roku rajd ten miał wyjątkowy charakter gdyż obchodzimy 70 - lecie działalności./Biblioteka powstała 7.06.1946 roku/.

Z grupą rowerzystów wyruszyliśmy do
Kosarzyna , po drodze rozdając napotkanym osobom książki i zakładki zapraszające do odwiedzin w bibliotece. Jadąc ścieżką rowerową , podziwiając walory przyrodnicze Krzesińskiego Parku Krajobrazowego udaliśmy się w okolice "trzech rzek"- Odry, Nysy i Łomianki. Tam Tadeusz Lech z Koła Terenowego nr 1 gubińskiego PTTK zapoznał nas z historią tego terenu, wyjaśnił działanie przepompowni na Łomiance, zaprowadził do postawionego przez społeczeństwo pomnika st. szer. WOP Zenona Chłąda , który w 1957 roku zginął na służbie.

Dla wielu uczestników były to pierwsze odwiedziny w tym rejonie. Informacje te i ciekawostki przekazane przez Tadeusza pogłębiły naszą wiedzę i już Kosarzyn nie będzie się kojarzył tylko z jeziorem. Następnie udaliśmy się do ośrodka wypoczynkowego
"Nad Borkiem" gdzie grupę 45 "odjazdowych" powitał Roman Niparko - dyrektor MBP.

Przy kiełbaskach z ogniska i karkówce z grilla upłynął nam przyjemnie czas na pogawędkach i wspomnieniach, a tych nie brakowało bowiem wiele osób to nasi wierni od lat czytelnicy , a że świętowaliśmy 70- lecie to było o czym mówić. Furorę wśród "rowerowych" biesiadników zrobiły przepyszne ciastka- rurki, które zamówiłyśmy u mamy
Ani Konstanty.

Bardzo miłym akcentem było obdarowanie nas polnymi bukietami kwiatów przez panie z ZNP i gorące podziękowania od wszystkich uczestników tegorocznego rajdu.

A nas cieszy, że z roku na rok jeździ z nami coraz więcej osób. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.


Pełny ekranWsteczPlayDalej

Powrót do treści | Wróć do menu głównego