Relacja ze spotkania z B. Kosmowską

ARCHIWUM > Wrzesien 2015

Barbara Kosmowska urodziła się w 1958 roku Bytowie i tam mieszka do dziś.
Pisarka i poetka, absolwentka polonistyki. Debiutowała jako licealistka, w latach osiemdziesiątych zdobywała liczne nagrody w konkursach literackich.

Jej pierwsza powieść "Głodna kotka" trafiła do księgarń w 2000 roku. Od tej pory napisała ponad 20 powieści obyczajowych, które cieszą się pochlebnymi opiniami zarówno krytyków, jak i czytelników.
W swojej twórczości nie boi się poruszać trudnych tematów. Jest mistrzynią psychologicznych portretów. W książkach opowiada o materii ludzkiego życia, w którym rzeczy ważne splatają się z błahymi. Pisze o codzienności nastolatków. Podejmuje tematy trudne, problemy, które niejednokrotnie towarzyszą współczesnemu czytelnikowi. Każdy w Jej książkach odnajdzie zrozumienie, wsparcie i ukojenie.
Swoją twórczość dla młodzieży przedstawiła podczas spotkania autorskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gubinie, w czwartek, 1 października 2015 roku.

Na spotkanie przybyli gimnazjaliści z Chlebowa pod opieką Anny Płetenickiej, oraz uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Gubinie pod opieką Danuty Siewruk. Młodzież wcześniej zapoznała się z twórczością autorki.

Na wstępie pisarka opowiedziała z pewną dozą humoru o swoim życiu osobistym, o początkach swojej drogi literackiej, o karierze naukowej. A potem z sali posypały się pytania, na które pani Barbara odpowiadała z wielkim entuzjazmem. Goście pytali o szczegóły dotyczące zarówno twórczości jak i i życia prywatnego autorki.
Pani Barbara Kosmowska okazała się mądrą, ciepłą osobą, nawiązała świetnie kontakt z młodzieżą. Swoją osobowością, lekkością wypowiedzi i poczuciem humoru ujęła przybyłych uczestników spotkania.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Z książką na walizkach - na tropie tajemnic".
Uczestniczyła w nim również Pani Wiesława Jędrzejczyk - redaktor naczelna Wydawnictwa Literatura. Zainteresowane osoby mogły kupić książki Barbary Kosmowskiej i zdobyć wpis z autografem autorki.

Pełny ekranWsteczPlayDalej