Miejska Biblioteka Publiczna


Idź do treści

Menu główne:


Spotkanie seniorów z regionalistą

ARCHIWUM > Pazdziernik 2014

Po raz szesnasty w województwie lubuskim organizowany jest Lubuski Tydzień Seniora.
Jest to okazja na podkreślenie wartości seniorów oraz czerpania z ogromnego potencjału wiedzy, doświadczenia oraz wartości, które mogą nam przekazać starsze pokolenia.

Każdego roku Miejska Biblioteka Publiczna w Gubinie przyłącza się do obchodów tego święta w związku z tym 7 października br. w Czytelni Oddziału dla Dorosłych odbyło się spotkanie ze słuchaczkami gubińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku .
Temat spotkania dotyczył najnowszych publikacji o Gubinie i Ziemi Gubińskiej, które zaprezentował nasz gość Wiesław Łabęcki - autor historycznych opracowań, między innymi: "Sękowice - Schenkendorf Szkic historyczny"; "Cmentarze Gubina"; "Wielotów i Witaszkowo Przyczynek do historii".

Duże zainteresowanie wzbudziła także unikatowa na polskim rynku wydawniczym książka Mirosława Kuleby "Enographia Thalloris" o historii winiarstwa na Ziemi Lubuskiej.

Miłym akcentem była spontaniczna recytacja wiersza o gubińskim winie zaprezentowana przez autorkę Marię Bronowską.

Przy kawie i herbacie z wystawą "Lektura dla Seniora" w tle, gawędząc i oglądając nasze miasto na kartach kalendarzy z dawnych lat przyjemnie spędziliśmy popołudnie.

Naszym drogim seniorom życzymy stu lat!




Powrót do treści | Wróć do menu głównego