Miejska Biblioteka Publiczna


Idź do treści

Menu główne:


XIII Spotkanie DKK

ARCHIWUM > Kwiecień 2010

XIII spotkanie DKK w Gubinie

Dnia 20 kwietnia na rocznicowym spotkaniu DKK w Gubinie przy kawie i domowym cieście podsumowałyśmy naszą dotychczasową działalność.
Wspominałyśmy autorów i książki, które omawiałyśmy. Niezmiennie naszymi ulubionymi pisarzami są : Janusz Leon Wiśniewski i Ryszard Kapuściński. Ostatnio czytamy i dyskutujemy nad trylogią Millennium Stiega Larssona, która też bardzo nam się podoba.
Na tym spotkaniu omawiałyśmy jej drugą część "Dziewczyna, która igrała z ogniem". Główna bohaterka, Lisbeth Salander, która wzbudza naszą coraz większą sympatię, zostaje niesłusznie oskarżona o dokonanie brutalnych morderstw. Jej przyjaciel , dziennikarz M. Blomkvist, nie wierząc w winę Lisbeth postanawia przeprowadzić śledztwo w tej sprawie na własną rękę .Poszukując wyjaśnienia tych zbrodni Blomkvist odkrywa związek między nimi a siatką przemycającą ludzi z Europy Wschodniej do Szwecji. Handlem żywym towarem zajmują się osoby z różnych środowisk, między innymi współudziałowcy magazynu "Millennium".
Pomimo tego że media wykreowały Lisbeth, naruszając jej prywatność i podając do publicznej wiadomości intymne szczegóły z jej życia, na psychopatyczną zbrodniarkę, jej przyjaciele , których nie jest wcale mało, krok po kroku odkrywają przerażającą prawdę.
Główna bohaterka w końcu zostaje oczyszczona ze stawianych jej zarzutów, ale wiele wątków tej sensacyjno-kryminalnej powieści jest jeszcze nie wyjaśnionych i trzymających nas czytelników w napięciu. Tak więc na majowym spotkaniu DKK będziemy omawiać trzecią i niestety ostatnią część tej intrygującej trylogii.


Pełny ekranWsteczPlayDalej

Powrót do treści | Wróć do menu głównego