XIV edycja Konkursu Literackiego

ARCHIWUM > Grudzień 2011

14 edycja Konkursu Literackiego "O Złote Pióro"
im. Tadeusza Firleja, którego organizatorem jest
Gubińskie Towarzystwo Kultury
dobiegła końca

W dniu 5 grudnia br. w MBP w Gubinie odbyło się podsumowanie 14 edycji Konkursu Literackiego " O Złote Pióro" im. Tadeusza Firleja. Komisja konkursowa w składzie: Danuta Kuta, Roman Niparko, Stefan Pilaczyński, Włodzimierz Rogowski, Stanisław Turowski oraz korespondencyjnie Janusz Koniusz, zapoznała się z nadesłanymi pracami na konkurs. Ogółem było 21 uczestników w tym: 13 osób prezentowało poezję natomiast 8 osób uczestniczyło w prozie. Po trzygodzinnej dyskusji udało się nagrodzić oraz wyróżnić nadesłane prace. W poezji najwyżej została oceniona praca o godle "Filiżanka" i ta osoba otrzyma "Złote pióro". Osoby wyróżnione w kategorii poezja to: "ingub", '"MarX", "Elza" oraz "Korab". W prozie najlepszą pracą uznaną przez Jury była "Kawałek mojej ulicy i … nie tylko" autor o godle "Kry" czyli laureatka "Złotego pióra".
17 grudnia br. o godzinie 11.00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się spotkanie z nagrodzonymi i wyróżnionymi autorami prac na które serdecznie zaprasza Gubińskie Towarzystwo Kultury.