KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

ZASADY KORZYSTANIA Z MBP W GUBINIE OD 30.11.2020


Szanowni Czytelnicy, chcąc umożliwić wszystkim bezpieczne korzystanie z naszych zbiorów, wprowadzone zostają nowe zasady, które będą obowiązywać do czasu zmiany sytuacji epidemicznej.
1. Podczas pobytu w bibliotece czytelnicy mają obowiązek noszenia maseczki i dezynfekcji rąk ( płyn do dezynfekcji rąk jest na miejscu). Zaleca się także noszenie rękawiczek ochronnych.
2. Jednocześnie w wypożyczalni mogą przebywać max. 3 osoby, z zachowaniem 2 metrowej odległości.
3. Czytelnicy mają dostęp do półek i mogą samodzielnie wybierać książki i audiobooki. Zachęcamy do przeglądania katalogu- na stronie internetowej (biblioteka.gubin.pl) otwieramy katalog wyszukiwania książek on line, w wierszu zmień bibliotekę wybieramy MBP Gubin i możemy sprawdzić czy poszukiwana przez nas książka znajduje się w naszym księgozbiorze lub jakie pozycje zostały ostatnio zakupione. Istnieje także możliwość zamówienia książek (konkretnych tytułów lub wybranych przez bibliotekarza) telefonicznie ( 68 455 81 66 - oddziały dla dorosłych; 68 453 26 79 - oddział dla dzieci) lub mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , a odebrać zamówione wydawnictwa zwłaszcza za osoby starsze i niepełnoletnie może inna osoba- warunkiem jest posiadanie karty bibliotecznej zamawiającego.
4. W czytelni ogólnej może przebywać 1 osoba ( w ważnej sytuacji istnieje możliwość wypożyczenia materiałów do domu lub ich skserowania). Wypożyczamy do domu również czasopisma z czytelni prasy.
5. Do odwołania zostaje zawieszona możliwość korzystania z komputerów i internetu przez czytelników i użytkowników. Usługi kserograficzne i wydruki komputerowe wykonuje bibliotekarz.
6. Oddawane przez czytelników książki – zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej i GIS – odkładane są na 3-dniową obowiązkową kwarantannę w wydzielone i odpowiednio oznakowane miejsce. Dopiero po tym czasie zostają one ponownie udostępniane do wypożyczenia. Prosimy samodzielnie nie dezynfekować wypożyczonych książek.
7. Zachęcamy również do śledzenia strony internetowej (biblioteka.gubin.pl) i fanpage'a FB MBP, gdzie na bieżąco będziemy informować o aktualnej sytuacji w funkcjonowaniu MBP.
Godziny otwarcia:
poniedziałek - wtorek 10.00 - 18.00
środa - piątek            09.00 - 17.00
sobota                      nieczynne

Wszystkim życzymy dużo zdrowia i do zobaczenia.

Powrót na górę