Pogadanka o zwierzętach w SP. nr 3

Pogadanka o zwierzętach w SP. nr 3

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt.

Powołane w jego ramach święta (Dzień Zwierząt Hodowlanych, Światowy Dzień Zwierząt, Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, Dzień Kundelka) i inicjatywy mają za zadanie zwrócić szczególną uwagę na zwierzęta i zaangażować jak najwięcej osób w działania na rzecz poprawy jakości ich życia.

To dobry moment (równie dobry jak każdy inny) do docenienia naszych pupili, tych małych i tych dużych. To również dobry czas do zastanowienia się nad tym, jaki mamy stosunek do zwierząt, a także jak możemy pomóc tym najbardziej potrzebującym. Warto w tym czasie uczyć dzieci szacunku i empatii w stosunku do zwierząt.

Z okazji „zwierzakowych” świąt Pani Marzena Kleszcz zaprosiła Agnieszkę Maternik z MBP do Szkoły Podstawowej nr 3 w Gubinie.

Zajęcia odbyły się w dwóch najmłodszych grupach: sześciolatków i pięciolatków.

Pani Agnieszka poszła do szkoły z psem Balu. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy w bibliotece i o tym, czym zajmuje się poza pracą. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy; między innymi: jak opiekować się pupilem, jak się zachować w kontakcie z obcym psem, jak działają psie zmysły, skąd się biorą bezdomne zwierzęta.

W Szkole Podstawowej nr 3 trwa akcja zbiórki karmy i innych rzeczy dla zwierząt w potrzebie.

 

Powrót na górę