Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjny Klub Książki

Zasady działania DKK


1. Dyskusyjny Klub Książki (w skrócie zwany DKK) działa przy bibliotece.
2. Podstawowym zadaniem Klubu jest promowanie współczesnej literatury i kultury polskiej wśród lokalnej społeczności.
3. Członkiem Klubu może zostać każdy, kto zgodzi się uczestniczyć w spotkaniach Klubu, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
4. Klub powinien liczyć nie mniej niż trzech (3) i nie więcej niż dwudziestu (20) członków.
5. Uczestnik zobowiązuje się do czytania, dyskutowania i zwrotu w terminie dostarczonych przez Klub lektur.
6. Lektury są udostępniane uczestnikom klubu nieodpłatnie, na zewnątrz.
7. Spotkania Klubu odbywają się nie rzadziej niż raz w miesiącu.
8. Spotkania prowadzone są przez moderatora (z ramienia biblioteki).
9. W Klubie panują zasady demokratycznego wyboru, wszelkie sporne kwestie rozstrzygane są na zasadzie głosowania, w momencie równej liczby głosów decydujący jest głos moderatora.
10. Ukoronowaniem działalności Klubu będzie spotkanie z jedynym z autorów książek czytanych przez DKK.
11. Spotkanie autorskie ma charakter otwarty, jednakże członkowie Klubu mają pierwszeństwo w uczestnictwie.
12. Niniejszy regulamin ma charakter przykładowy, o wszelkich spornych, bądź nieporuszonych tu kwestiach decydują członkowie klubu i moderator

14-lecie gubińskiego DKK

Tradycyjnie rocznice klubu "świętujemy" w Pizzerii "Palmiarnia". Wspominamy minione lata i przeczytane , a warte uwagi książki, które później polecamy czytelnikom gubińskiej biblioteki. Planujemy także kolejne literackie inicjatywy, najbliższe (10.05.2023) to spotkanie z autorem bestsellerowych kryminałów i thrillerów, PRZEMYSŁAWEM PIOTROWSKIM. Omówiłyśmy twórczość autora, szczególnie książkę pt. "Matnia". Ten obyczajowo-psychologiczny thriller zyskał nasze uznanie, dostarczył wielu emocji, których w realnym świecie nikomu nie życzymy. Czytając odczuwamy niepokój i mamy przysłowiowe ciarki na plecach. Akcja powieści rozgrywa się we wsi Toporzyce nad jeziorem Wiedźmin, gdzie sprowadza się za namową niedawno poznanego partnera główna bohaterka, ciężarna Zuzanna. Czy w domku pod lasem odnajdzie spokój, czy przeżyje koszmar, o tym przekonacie się Państwo, czytając tę powieść, która porusza trudny temat handlu dziećmi na pograniczu polsko-niemieckim. "Matnię" polecamy, ale nie jako lekturę do poduszki-można mieć problem z zaśnięciem.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS