Agnieszka Maternik

Agnieszka Maternik

URL strony:

Legimi w Bibliotece

ODBIERZ KOD NA DARMOWE EBOOKI LEGIMI W BIBLIOTECE
 
Uzyskaj dostęp do 60 000 ebooków na smartfonie, tablecie, czytniku i komputerze.
 
Aby uzyskać dostęp do zasobu Legimi musisz posiadać ważną kartę biblioteczną. Przyjdź do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gubinie i odbierz darmowy kod dostępu. Kody przydzielamy również telefonicznie: 68 4558167, 68 4558166 - od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 14.00
Możesz czytać na 2 wybranych przez siebie urządzeniach (tablet, smartfon, czytnik, komputer z systemem Windows 8 lub Windows 10)
 
Każdy czytelnik otrzyma instrukcję logowania i korzystania z Legimi.
 
Ilość kodów ograniczona.

Co jedzą czarownice?

Szósty tom przygód młodziutkiej czarownicy to najprawdziwsza powieść kucharska, pełna sprawdzonych przepisów, na tyle prostych, że można będzie gotować całą rodziną. Dzieciom na pewno udzieli się Majkowa magia kuchni i radość kucharzenia. Tym bardziej że wiele tych smaków autor pamięta z dzieciństwa, bo część z nich to receptury jego babci! Ale ta książka to także rarytas dla smakoszy literatury! Nawet antytalentom kulinarnym zakręci się w głowie od nieoczekiwanych wydarzeń i czasem dosłownie odlotowych bohaterów. Marcin Szczygielski – pisarz znany z nieposkromionej wyobraźni, poczucia humoru i świetnego pióra – dzieli się swoją kolejną pasją.

Detektywi z Tajemniczej 5

„Detektywi z Tajemniczej 5” to seria książeczek, których głównymi bohaterami są Piotrek, jego przyjaciółka Ania oraz młodsza siostra, kilkuletnia Jagoda (przepraszam: Jaga – bo „jagody to są do jedzenia”).

Ania i Piotrek są sąsiadami, a zaprzyjaźnili się, bo oboje są ciekawi świata. Wspólna dla nich jest umiejętność logicznego myślenia, dzięki czemu razem rozwiązują kolejne zagadki, mniej lub bardziej kryminalne. Dotychczas w serii ukazały się cztery książki. We wszystkich „zbrodnią” jest kradzież lub zaginięcie, ale każda zarysowuje ją na nieco innym tle.

W „Zagadce zaginionej kamei” dzieci odwiedzają babcię Jagi i Piotrka, w „Zagadce grobu wampira” przenosimy się z nimi na archeologiczne wykopaliska, w „Zagadce królowej myszy” odwiedzamy razem z dzieciakami muzeum Olgi Boznańskiej, zaś w „Zagadce zbuntowanego robota” – Centrum Nauki Kopernik. We wszystkich tych miejscach dochodzi do tajemniczych zaginięć: odpowiednio zabytkowej broszki, czaszki, obrazu i… robota. A dzieci przed przyjazdem policji postanawiają „drogą dedukcji” (jak same twierdzą) odnaleźć sprawcę. 

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę

Gratka dla wszystkich miłośników Borejków, "Jeżycjady" i Małgorzaty Musierowicz – bez względu na wiek i płeć!

Kochane Czytelniczki i Drodzy Czytelnicy! W tej międzypokoleniowej książce znajdziecie wszystko, czego jeszcze nie wiecie o "Jeżycjadzie", a co zawsze chcieliście wiedzieć.

Sprawdźcie, jak wyglądała Rubaszna z plecakiem, skąd wziął się serwis Nowakowskich, czy kino "Rialto" wciąż funkcjonuje, a Fatum Ślubne istnieje naprawdę, jak zrobić najprawdziwszą sałatkę z puńczyka z tuszki i rudą perukę. Zajrzyjcie do mieszkania Borejków, spróbujcie poprawnie napisać najzabawniejsze dyktando świata i dowiedzcie się co nieco o piromańskich skłonnościach autorki "Jeżycjady"…

"Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę" to niemal dwieście alfabetycznie ułożonych haseł, kolorowe zdjęcia, nigdy dotąd niepublikowane ilustracje, ciekawostki, anegdoty, cytaty i powiedzonka.

Wasza ukochana Autorka uchyla rąbka niejednej tajemnicy…

Subskrybuj to źródło RSS