"Wszystko o emocjach" F. Brooks

"Wszystko o emocjach" F. Brooks

Jak rozpoznać emocje? Zrozumieć? Nazwać? Jak o nich rozmawiać i jak sobie z nimi radzić? Ta książka w przyjazny i przystępny sposób opowiada o uczuciach.
- dlaczego emocje są (i są ważne)
- jak się zmieniają
- czy możemy je zmieniać
- co czują nasi bliscy i przyjaciele
- radość, smutek, złość - i o wiele więcej

Mamy w swoich zbiorach również inne książki z tej serii:

Radosne poznawanie różnic pomaga dzieciom reagować w życzliwy i otwarty sposób na świat i jego mieszkańców. Niezależnie od koloru skóry, pochodzenia, języka, kultury, wieku czy przekonań – mieszkańcy wszystkich kontynentów zasługują na to, żeby ich poznać. Pięknie różnią się nasze stroje, fryzury czy zwyczaje.
Wspaniała książka dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.
Pomaga zrozumieć świat. Ułatwia dorosłym rozmowę z dziećmi na temat różnorodności. W przystępny sposób objaśnia sprawy związane z tolerancją i akceptacją.

 

Dlaczego potrzebujemy przyjaciół? Jak możemy się zaprzyjaźnić? Co sprawia, że jesteśmy dobrymi przyjaciółmi? Ta książka pokazuje korzyści płynące z posiadania przyjaciół i przygląda się różnym rodzajom przyjaźni. Odpowiada na pytanie, co się dzieje, gdy przyjaciele się nie zgadzają.

przystępna treść * pomysły, na to, jak rozmawiać z dziećmi o przyjaźniach * jak radzić sobie z konfliktami, jak godzić oczekiwania, co z wyimaginowanymi przyjaciółmi – i o wiele więcej.

Wspaniała książka dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

Powrót na górę