Ułatwienia dostępu

„Heartstopper” A. Oseman

„Heartstopper” A. Oseman

"to historia, która przekracza płeć, choć koncentruje się na narodzinach miłości między chłopcami. Jej uniwersalny wymiar prowadzi do odkrycia, że tego, co piękne i prawdziwe, nie ograniczą uprzedzenia – to zawsze wyrwie się na wolność i przemówi własnym głosem. Oto opowieść o sile miłości"

"

Seria komiksów Alice Oseman spowodowała rewolucję, w której nie ma przegranych. Wszyscy okazują się zwycięzcami, bowiem bez względu na orientację seksualną i wpojoną przez wychowanie w duchu tradycji niechęć do związków jednopłciowych czytelnicy, a teraz i widzowie, ulegają magii i sile pierwszego uczucia bohaterów i towarzyszą im, sprzyjając szczęśliwemu zakończeniu.

„Heartstopper” to fenomen, przełom w myśleniu o uczuciach, a dla wielu zyskanie nowego spojrzenia na prawo człowieka do miłości, prawo do wolności wyboru osoby, z którą poczuje się bliskość i jest się w związku. A wszystko narysowane prostą i czułą kreską wrażliwej autorki, przemawiającej przez swoje dzieło w imieniu środowisk LGBT+.

Historia wydaje się prosta. Oto chłopak, uczuciowy, nieśmiały i delikatny, spotyka chłopaka, który różni się od niego we wszystkim poza wrażliwością. Obserwujemy w historii chłopaków odkrywanie w sobie gotowości do przyjęcia prawdy, że uczucie nie zna płci. Tę prawdę poznajemy wraz z bohaterami i angażujemy się tak mocno w ich historię, że nie zauważamy nawet, jak szybko stają się nam bliscy. Alice dokonuje czegoś niemożliwego. Zakochujemy się razem z nimi.

Powrót na górę