„Heartstopper” A. Oseman

„Heartstopper” A. Oseman

"to historia, która przekracza płeć, choć koncentruje się na narodzinach miłości między chłopcami. Jej uniwersalny wymiar prowadzi do odkrycia, że tego, co piękne i prawdziwe, nie ograniczą uprzedzenia – to zawsze wyrwie się na wolność i przemówi własnym głosem. Oto opowieść o sile miłości"

"

Seria komiksów Alice Oseman spowodowała rewolucję, w której nie ma przegranych. Wszyscy okazują się zwycięzcami, bowiem bez względu na orientację seksualną i wpojoną przez wychowanie w duchu tradycji niechęć do związków jednopłciowych czytelnicy, a teraz i widzowie, ulegają magii i sile pierwszego uczucia bohaterów i towarzyszą im, sprzyjając szczęśliwemu zakończeniu.

„Heartstopper” to fenomen, przełom w myśleniu o uczuciach, a dla wielu zyskanie nowego spojrzenia na prawo człowieka do miłości, prawo do wolności wyboru osoby, z którą poczuje się bliskość i jest się w związku. A wszystko narysowane prostą i czułą kreską wrażliwej autorki, przemawiającej przez swoje dzieło w imieniu środowisk LGBT+.

Historia wydaje się prosta. Oto chłopak, uczuciowy, nieśmiały i delikatny, spotyka chłopaka, który różni się od niego we wszystkim poza wrażliwością. Obserwujemy w historii chłopaków odkrywanie w sobie gotowości do przyjęcia prawdy, że uczucie nie zna płci. Tę prawdę poznajemy wraz z bohaterami i angażujemy się tak mocno w ich historię, że nie zauważamy nawet, jak szybko stają się nam bliscy. Alice dokonuje czegoś niemożliwego. Zakochujemy się razem z nimi.

Powrót na górę