Artur Andrus

Na Wyspie Literackiej 2019

gościliśmy Artura Andrusa, znanego dziennikarza i konferansjera, autora tekstów piosenek, pisarza . Przed spotkaniem przeczytałyśmy książki Artura Andrusa „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” i „ Boks na ptaku czyli Każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak”, które polecamy. Te błyskotliwe rozmowy trójki przyjaciół , pełne humoru, pozytywnych emocji, okraszone ciekawostkami z ich życia prywatnego i zawodowego nie tylko bawią, ale także zmuszają do refleksji. Na tegorocznej imprezie  uczestnicy mogli również posłuchać poezji Ewy Roszak-Andrukiewicz i Arkadiusza Pokory z Gubina oraz Edwarda Rudnickiego z Jasienia. Oryginalne, ciekawe grafiki przedstawiające zabytkowe miejsca Gubina i Guben, wykonane na deskach prezentował na wystawie plenerowej Tadeusz Lech. „Szlachcicowi współczesnej mowy wiązanej Arturowi Andrusowi” to tytuł rymowanek i skeczy brawurowo wykonanych przez Halinę Bohutę-Stąpel z Literackiego Kabaretu „Hallo”z Zielonej Góry, przy których śmialiśmy się „do łez”. Licznie zgromadzonej publiczności koleżanki z  naszego DKK podarowały wiersze (ręcznie napisane) Zbigniewa Herberta, była to akcja Fundacji im. Z. Herberta i Biblioteki Narodowej. Spotkanie z  Arturem Andrusem przy licznych i różnorodnych tematycznie pytaniach od mieszkańców Gubina przebiegło w miłej atmosferze, a zwieńczeniem Wyspy Literackiej było zasadzenie drzewka przez naszego gościa na Wyspie Teatralnej.

Więcej w tej kategorii: « Joanna Stovrag