Detektywi z Tajemniczej 5

Detektywi z Tajemniczej 5

„Detektywi z Tajemniczej 5” to seria książeczek, których głównymi bohaterami są Piotrek, jego przyjaciółka Ania oraz młodsza siostra, kilkuletnia Jagoda (przepraszam: Jaga – bo „jagody to są do jedzenia”).

Ania i Piotrek są sąsiadami, a zaprzyjaźnili się, bo oboje są ciekawi świata. Wspólna dla nich jest umiejętność logicznego myślenia, dzięki czemu razem rozwiązują kolejne zagadki, mniej lub bardziej kryminalne. Dotychczas w serii ukazały się cztery książki. We wszystkich „zbrodnią” jest kradzież lub zaginięcie, ale każda zarysowuje ją na nieco innym tle.

W „Zagadce zaginionej kamei” dzieci odwiedzają babcię Jagi i Piotrka, w „Zagadce grobu wampira” przenosimy się z nimi na archeologiczne wykopaliska, w „Zagadce królowej myszy” odwiedzamy razem z dzieciakami muzeum Olgi Boznańskiej, zaś w „Zagadce zbuntowanego robota” – Centrum Nauki Kopernik. We wszystkich tych miejscach dochodzi do tajemniczych zaginięć: odpowiednio zabytkowej broszki, czaszki, obrazu i… robota. A dzieci przed przyjazdem policji postanawiają „drogą dedukcji” (jak same twierdzą) odnaleźć sprawcę. 

Powrót na górę