Noc Bibliotek 2020

"Klimat na czytanie"

to tegoroczne hasło Nocy Bibliotek. Uczestników tej ogólnopolskiej akcji przywitała Ewa Dąbek i zaprezentowała wiersz - hymn pt. "Klimat na czytanie", który specjalnie na Noc Bibliotek napisał Jacek Cygan. Do MBP zaprosiliśmy naszych sympatyków na multimedialną prezentację pt. "Leopold Tyrmand w jazzowo-literackich klimatach", którą poprowadził Andrzej Winiszewski. Andrzej uraczył nas wieloma ciekawymi informacjami o Leopoldzie Tyrmandzie i jego otoczeniu muzyczno-literackim. Nieprzypadkowo był on bohaterem tego wieczornego spotkania gdyż 2020 jest rokiem Leopolda Tyrmanda. Prezentacja wzbogacona fragmentami filmów i koncertów jazzowych odsłoniła nam mniej znane fakty z życia autora "Złego". O twórczości pisarskiej Tyrmanda i jazzie, nie tylko polskim , jego historii i znanych wykonawcach Andrzej Winiszewski mówił tak interesująco, że ten jesienny wieczór spędziliśmy w miłej atmosferze i pewnie wielu czytelników zainspirowanych tematyką sięgnie zarówno po książki Leopolda Tyrmanda jak i biografie o nim.
VI edycja Nocy Bibliotek odbyła się w MBP zgodnie z zaleceniami GIS i mamy nadzieję, że kolejną będziemy się cieszyć już bez pandemii.