Spotkania autorskie online

1. Festiwal Literacki im. Anny Tokarskiej PROZA POETÓW

Wszystkie wydarzenia dostępne online na FB Biblioteki Norwida w Zielonej Górze.

Zapraszamy naszych czytelników na festiwal w dobie pandemii.

- 12 listopada (czwartek), godz. 18.00 - Promocja antologii Dotyk słowa wydanej z okazji 25-lecia Stowarzyszenia Jeszcze Żywych Poetów. Przytoczone zostaną także anegdoty z barwnej działalności Stowarzyszenia Jeszcze żywych Poetów. Ponadto wyróżnione zostaną osoby - Przyjaciele Biblioteki Norwida, które w czasie zamknięcia Biblioteki z powodu pandemii koronawirusa włączyły się w akcję #NonStopNORWID.

- 16 listopada (poniedziałek), godz. 18.00 - Spotkanie autorskie z Angeliką Kuźniak, reporterką i biografką, połączone z promocją biografii wybitnej malarki Olgi Boznańskiej pt. Boznańska. Non finito [Wydawnictwo Literackie, 2019]. Prowadzenie: Agnieszka Sobiak.

- 17 listopada (wtorek), godz. 18.00 - Spotkanie autorskie z Magdą Łucyan, dziennikarką, autorką książki Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy [Znak Horyzont, 2019]. Książka jest zapisem wywiadów telewizyjnych Magdy Łucyan z powstańcami warszawskimi, które ukazały się na antenie stacji TVN24 w sierpniu 2018 roku przy okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania. Prowadzenie: dr Przemysław Bartkowiak

- 18 listopada (środa), godz. 18.00 - Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk, dziennikarką radiową – Radio Kraków, tłumaczką szwedzkiej literatury dziecięcej i autorką książek dla dzieci połączone z promocją książki – zbioru esejów o dwudziestu czterech ilustratorkach i ilustratorach pt. Ilustratorki, ilustratorzy. Motylki z okładki i smoki bez wąsów [wyd. Marginesy, 2019].

- 19 listopada (czwartek), godz. 18.00 - Spotkanie autorskie z Czesławem Sobkowiakiem, poetą, prozaikiem, krytykiem literackim, współpracownikiem regionalnych i ogólnopolskich pism literackich. Prezentacja najnowszego tomiku poetyckiego Napisane w zeszycie [wyd. Akwedukt, 2020].

- 20 listopada (piątek), godz. 12.00 - Promocja filmowa najnowszego numeru "Pasji Literackich"

- 23 listopada (poniedziałek), godz. 18.00 - Promocja tomiku Starość przez chwilę młoda Jolanty Pytel wydanego z okazji 50-lecia twórczości poetki, założycielki i prezes Stowarzyszenia Jeszcze Żywych Poetów. Wiersze czyta aktorka Tatiana Kołodziejska.

- 25 listopada (środa), godz. 18.00 - Spotkanie autorskie z Marcelem Woźniakiem, powieściopisarzem i scenarzystą, autorem biografii Leopolda Tyrmanda (pisarza roku 2020 w Polsce) – Moja śmierć będzie taka, jak moje życie (2016) oraz najnowszej, której premiera miała miejsce 14 października – Tyrmand. Pisarz o białych oczach [wyd. Marginesy, 2020].

- 27 listopada (piątek), godz. 18.00 - Spotkanie z Radosławem Rakiem, laureatem tegorocznej Nagrody Literackiej „Nike”, autorem książki Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli

- 30 listopada, godz. 18.00 - Spotkanie autorskie z Ingą Iwasiów, poetką, prozaiczką, profesor nauk humanistycznych, literaturoznawczynią, krytyczką literacką połączone z prezentacją książki Kroniki oporu i miłości [Świat Książki, 2019].

- 1 grudnia, godz. 18.00 - Spotkanie autorskie z reżyserką Małgorzatą Imielską i Łukaszem Maciejewskim, filmoznawcą, krytykiem filmowym i teatralnym. Rozmowa o przenikaniu się sztuki filmu i teatru w kontekście   książki Wpadnij, pogadamy… Rozmowy Łukasza Maciejewskiego z Krzysztofem Orzechowskim (Universitas, 2020).

- 3 grudnia, godz. 18.00 - Spotkanie autorskie z Przemysławem Piotrowskim, zielonogórskim prozaikiem, autorem powieści Kod Himmlera, Droga do piekła, trylogii Radykalni oraz serii książek o komisarzu Igorze Brudnym – Piętno, Sfora, Cherub. Spotkanie połączone z promocją najnowszej książki Cherub [Czarna Owca, 2020].

- 9 grudnia, godz. 18.00 - Spotkanie autorskie z Marcinem Wichą, grafikiem, eseistą i autorem książek, w tym esejów Rzeczy, których nie wyrzuciłem  nagrodzonych Nagrodą Literacką  „Nike” w 2018 r.