Tradycje Dolnych Łużyc

Serbołużyczanie są wśród nas

, o ich licznych i wciąż kultywowanych obyczajach opowiadała nam dr nauk społecznych i redaktorka „Pisma Folkowego” JUSTYNA MICHNIUK. Wykład i multimedialna prezentacja przybliżyły nam historię i tradycje naszych zachodnich sąsiadów. Język i szeroko rozumiana kultura Serbołużyczan Dolnych jest bardzo bogata i na pewno, zwłaszcza dla uczestniczącej młodzieży, będzie inspiracją do jej poznania, choćby przez odwiedzenie niedalekiego Spreewaldu, Lübben czy Cottbusu  z Muzeum Wendyjskim. To ciekawie prowadzone spotkanie uświadomiło nam, że jest jeszcze wiele obszarów dotyczących Serbołużyczan, o których mało wiemy, czego dowodem były pytania od publiczności kierowane do Justyny Michniuk. Aby to nadrobić planujemy więcej prelekcji na ten temat, będziemy o nich Państwa informować na FB biblioteki i stronie internetowej.