Olga Rudnicka

Oddaj albo giń!

A podobno nie ma nic nudniejszego niż praca w bibliotece! (NIEPRAWDA) Takie spostrzeżenie pojawiło się w głowie Matyldy Dominiczak, gdy stała nad leżącym w archiwum trupem jednego z czytelników, o którym mogła powiedzieć tylko tyle, że zazwyczaj nie zwracał książek w terminie. Jeszcze tego ranka niewinna bibliotekarka staje się główną podejrzaną w sprawie o zabójstwo.

Matylda nie zwykła pozostawiać w rękach innych osób tego, co da radę zrobić sama. Wbrew przeciwnościom losu, protestom męża, zakazom naczelnika policji i niechęci dyrektora biblioteki postanawia odkryć prawdę, a przynajmniej oczyścić się z zarzutów i podsunąć śledczym innego podejrzanego.  W „Oddaj albo giń!” bohaterowie i ich reakcje na siebie to istna komedia.

Więcej w tej kategorii: « Paris B.A. Diney Costeloe »