Mario Escobar

Nowa powieść Maria Escobara, autora bestsellerów „Kołysanka z Auschwitz” i „Dzieci żółtej gwiazdy”.
„Bibliotekarka z Saint-Malo” to epicka opowieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Jocelyn Ferrec to tytułowa bibliotekarka z nadmorskiej miejscowości Saint-Malo na północnym wybrzeżu Francji. Poznajemy jej historię, którą spisuje w listach do Marcela Zoli, znanego pisarza. Świat widziany jej oczami jest w trakcie wojny, zmienia się z dnia na dzień. Kobieta za wszelką cenę próbuje uratować księgozbiór przed jego zniszczeniem i obrabowaniem przez Niemców. Mario Escobar wie jak zaintrygować czytelnika od pierwszych stron. Książka mądra i wzruszająca, a przede wszystkim pokazująca prawdziwe wartości , które liczą się w życiu.
„Książki są spuścizną, którą trzeba przekazać następnym pokoleniom, są światłem, które wyznaczy im drogę. Jeśli naziści zniszczą nasze książki, wygrają wojnę. Nie będziemy wiedzieli, kim jesteśmy ani co tutaj robimy.” – pisze Mario Escobar w „Bibliotekarce z Saint-Malo”, będącej hołdem złożonym pracownikom bibliotek chroniącym woluminy podczas II wojny światowej.

Więcej w tej kategorii: « Mariana Leky Julian Hardy »