Cała Polska czyta w bibliotekach

ARCHIWUM > Czerwiec 2015

Od wielu już lat jesteśmy uczestnikami ogólnopolskiej akcji czytania dzieciom. W tym roku odbywała się ona pod hasłem "Cała Polska czyta w bibliotekach", w wydaniu Szkoły Podstawowej ze Starosiedla było to hasło "Starsi czytają młodszym".
Uczniowie klasy VI wraz ze swoimi młodszymi kolegami z klasy I oraz wychowawczyniami Małgorzatą Barską i Dorota Zdziebło udali się w tym celu do Biblioteki w Gubinie . Tutaj starsze koleżanki umiliły nam czas czytając wiersze i fragmenty interesujących książek adresowanych do młodego czytelnika.

Do akcji przystąpiło również Przedszkole Miejskie nr 1 w Gubinie. Ponieważ niedługo kończy się rok szkolny, a część przedszkolaków pójdzie do pierwszej klasy dzieci wysłuchały utworów o wakacjach i początkach nauki. Opiekunkami były panie: Dorota Mrówka, Edyta Wendler - Kamaszko, Magdalena Romanowska i Anetta Szczepaniak.