Miejska Biblioteka Publiczna


Idź do treści

Menu główne:


XVIII Lubuski Tydzień Seniora

ARCHIWUM > Pazdziernik 2016

Oddział Pedagogiczny
Warto zobaczyć , warto przeczytać.
Gerontologia - nauka zajmująca się procesem starzenia się istot żywych, a w szczególności człowieka, oraz naukowym badaniem wszelkich aspektów biologicznego, psychologicznego i społecznego starzenia się. Nauka ta interesuje się także kulturowo-społeczną, polityczną i ekonomiczną stroną starzenia się ludności.
Obecnie gerontologia stała się przedmiotem współpracy i międzynarodowych badań porównawczych. Obszar badań gerontologicznych jest bardzo szeroki i obejmuje w zasadzie wszystkie aspekty życia ludzi starzejących się i starych: fizjologiczny, medyczny, demograficzny, ekonomiczny, kulturowy, psychologiczny i społeczny, ponieważ są one istotne dla zrozumienia zjawiska starzenia się.
Z okazji XVIII Lubuskiego Tygodnia Seniorów Oddział Pedagogiczny MBP zaprasza na wystawę książkową związaną z tą dziedziną nauki.

Oddział dla Dzieci
Corocznie w województwie lubuskim organizowany jest Lubuski Tydzień Seniora. Jest to okazja na podkreślenie wartości seniorów oraz czerpania z ogromnego potencjału wiedzy, doświadczenia oraz wartości, które mogą nam przekazać starsze pokolenia.
Każdego roku Miejska Biblioteka Publiczna w Gubinie przyłącza się do obchodów święta. W Oddział dla Dzieci ozdobiły prace plastyczne wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Gubinie oraz Przedszkola Miejskiego nr 1 w Gubinie. Na wielu z nich widać jaką miłością i szacunkiem najmłodsi darzą swoje babcie i dziadków.

Oddział dla Dorosłych

Cytaty dla Seniorów

Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu.
- Benjamin Franklin
W chwili, w której umiera w nas dziecko, zaczyna się starość.
- Francois Mauriac
Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20 czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.
- Henry Ford
Pełny ekranWsteczPlayDalej

Powrót do treści | Wróć do menu głównego