Miejska Biblioteka Publiczna


Idź do treści

Menu główne:


XX Finał WOŚP

ARCHIWUM > Styczeń 2012

Jurek Owsiak uważa, że finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to nie jest już zwyczajna charytatywna zbiórka pieniędzy. Tutaj można już mówić o polskim rytuale. - Ludzie już sami to organizują, a jeżeli ludzie się w tym świetnie bawią, to jest to jak wakacje. Ludzie sami chcą wyjechać, chcą się bawić, nie mają żadnego kierownika od wakacji - powiedział Owsiak. Dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powiedział, że to co mu dodaje energii to spontaniczne akcje ludzi, którzy chcą grać w finale.

Jurek Owsiak nie uda się teraz na urlop. W najbliższych dniach będzie mieć bardzo napięty grafik: jeszcze w tym tygodniu pojedzie do Władysławowa na szkolenie młodzieży, a w czwartek uda się do Amsterdamu, gdzie w ramach organizacji Yourope zrzeszającej największe festiwale na świecie będzie opowiadać o fenomenie Przystanku Woodstock.

Ostateczna zebrana suma podczas XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie znana za około dwa miesiące. Jeszcze przez miesiąc trwać będą licytacje na stronie internetowej www.aukcje.wosp.org.pl.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego