Miejska Biblioteka Publiczna


Idź do treści

Menu główne:


Nagrodzeni w Konkursie Literackim

GUBIŃSKIE TOW. KULTURY - GTK

Protokół
Posiedzenia Jury XIV Konkursu Literackiego
Im. Tadeusza Firleja o "Złote Pióro"
z dnia 05.12.2011r


Jury w składzie:
1. Stanisław Turowski - przewodniczący
2. Danuta Kuta - sekretarz
3. Roman Niparko
4. Włodzimierz Rogowski
5. Stefan Pilaczyński

Oraz korespondencyjni konsultanci - Janusz Koniusz z Zielonej Góry oraz Anna Makowska-Cieleń z Gorzowa Wielkopolskiego, po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami konkursowymi, postanowiło nagrodzić "Złotym Piórem" oraz wyróżnieniami następujących uczestników:

I . W dziedzinie poezji (w grupie dorosłych)
"Złote pióro" otrzymuje Mariola Kruszewska (godło "filiżanka" z Mińska Mazowieckiego za zestaw wierszy;
- "niepokonanym"
-"gość nie w porę"
- "contra spem spero"

II. W dziedzinie prozy (w grupie dorosłych) "Złote Pióro" otrzymuje Krystyna Gwizdalska (godło "Kry") z Gubina za wspomnienia związane z ul. Śląską zatytułowane "Kawałek mojej ulicy i … nie tylko".

III. Wyróżnienia w dziedzinie poezji (dorosłych) otrzymują:
1. Edward Wojciech Stańczuk (godło "ingub") z Józefowa za zestaw wierszy;
- "żywa natura"
-"stan"
- "znaki"
2. Marcin Zajączkowski ( godło "Marx" z Gubina za wiersze;
- "Twój dotyk"
- "Byt - niebyt"
- "Mandarynki"
3. Barbara Konarska (godło "Elza") z Zielonej Góry za zestaw wierszy;
- "kartki z pamiętnika"
- "dałeś jej …"
- " hora fugit"
4. Maria Bronowska (godło "Korab") z Gubina za wiersze;
- "Kochane życie"
- "Życie zawiłe"

IV. Wyróżnienia w dziedzinie prozy oraz publicystyki (dorosłych) otrzymują:
1. Edward Derylak (godło "skorupiak") z Żagania - "Igrzyska"
2. Robert Narkun (godło "GAK" ze Starego Raduszca - "Zagubi(ni)eni"
3. Alicja Tyl z Gubina - Z cyklu: Żyją wśród nas …

Zarząd GTK dokona wręczenia nagród i wyróżnień uczestnikom Konkursu dn. 17.12.2011r o godz.11.00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gubinie.


















Pełny ekranWsteczPlayDalej

Powrót do treści | Wróć do menu głównego