Relacja ze spotkania z pisarzami

ARCHIWUM > Wrzesien 2015

Na wtorkowym (22.09.2015) spotkaniu autorskim w czytelni MBP gościliśmy pisarzy z Warszawy: Marię Ulatowską, znaną autorkę książek obyczajowych (m.in."Pensjonat Sosnówka"; "Kamienica przy Kruczej"; "Prawie siostry") i Jacka Skowrońskiego piszącego opowiadania i powieści kryminalne (m.in. "Był sobie złodziej", "Mucha").

Od pewnego czasu autorzy piszą w duecie. Pierwszą ich wspólną książką jest "Autorka", a niedawno ukazała się druga pt. "Pokój dla artysty". Obie te powieści łączą w sobie cechy charakterystyczne dla gatunków : obyczajowego i kryminalnego.
Na spotkaniu pisarze opowiedzieli nam o swoich indywidualnych i wspólnych dokonaniach literackich, przyszłych planach twórczych i "kulisach'' powstania tego duetu.
Odpowiadając na pytania uczestników spotkania wyjawili wiele szczegółów zarówno z życia prywatnego jak i "warsztatu" pisarskiego.

Możliwość kupienia książek i uzyskania autografów od autorów, z czego chętnie skorzystaliśmy, było zwieńczeniem tego sympatycznego literackiego popołudnia.

Pełny ekranWsteczPlayDalej