Miejska Biblioteka Publiczna


Idź do treści

Menu główne:


"Magik" Magdaleny Parys

ARCHIWUM > Luty 2016

Do lektury " Magika" zachęciły Nas pochlebne recenzje zamieszczone w prasie i internecie. Tym razem opinie czytelniczek i krytyków okazały się zgodne. Dołączyłyśmy do grona sympatyków nowego nazwiska wśród autorów polskich kryminałów.

Niezawodny Google przybliżył nam sylwetkę Magdaleny Parys (prawdziwe nazwisko Lasocka) jako urodzoną w Polsce w 1971roku, a od 1984roku mieszkankę Berlina - poetkę, tłumaczkę i pisarkę. Druga jej powieść to trzymający w napięciu thriller polityczny, którego fabuła dotyczy tragicznych losów uciekinierów z obozu socjalistycznego.

Mimo, iż autorka zastrzega pełną fikcyjność zdarzeń, to trudno wątpić w ich prawdopodobieństwo. Kolejny raz mamy możliwość obserwowania zakulisowych działań służb wywiadowczych i tajnych policji. Po raz kolejny przekonujemy się, że motorem działań poszczególnych postaci nie są regulaminy i wytyczne, ale emocje i namiętności. Podziwiałyśmy kunszt pisarski w budowaniu sylwetek
bohaterów, ale również w przedstawianiu miejsc i zdarzeń.

Czytając "Magika" trudno oprzeć się wrażeniu, że działania, nierzadko bezwzględne, dotyczą nie tylko niemieckich elit politycznych. Wielokrotnie podczas lektury czułyśmy się uczestniczkami wycieczek po Berlinie. Uważamy, że jesteśmy świadkami narodzin nowej gwiazdy na literackim firmamencie .

Polecamy i czekamy na dalsze części tej berlińskiej trylogii.

Pełny ekranWsteczPlayDalej

Powrót do treści | Wróć do menu głównego