Rocznica DKK w MBP w Gubinie

ARCHIWUM > Kwiecien 2015

Dyskusyjny Klub Książki w gubińskiej bibliotece w kwietniu 2015 roku obchodził 6-lecie działalności. Na rocznicowym spotkaniu w Pizzerni Palmiarnia wspominałyśmy ubiegłe lata, omawiane książki i nasze dyskusje o nich.

Ulubionymi lekturami są przede wszystkim książki biograficzne i podróżnicze. Tutaj dodam, że omawiana biografia Marleny Dietrich zainspirowała nas do tego stopnia, że będąc w Berlinie odwiedziłyśmy jej grób na cmentarzu Friedhof.

Wiele tytułów, które omawiamy na spotkaniach DKK później wprowadzamy do księgozbioru biblioteki i polecamy naszym czytelnikom.

Uczestniczymy w wielu akcjach :
- lokalnych np. Narodowe Czytanie, Wyspa Literacka, Sadzenie drzewek na Wyspie Teatralnej.
- regionalnych np. spotkania z pisarzami , aktorami w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze / m.in. z Anną Seniuk, Hanną Bakułą, Januszem Leonem Wiśniewskim/
- ogólnopolskich np. Czytamy "Trafny wybór" J.K.Rowling - akcja Instytutu Książki i Wydawnictwa Znak ; Kręcimy "Tajne Państwo"Jana Karskiego - akcja Instytu Książki i Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego - ten ogólnopolski konkurs wygrała nasza klubowiczka, Renata Majorek.

DKK jest również organizatorem spotkań autorkich w MBP w Gubinie. Gościli u nas m.in. Maria Czubaszek, Krzysztof Koziołek, Sławomir Koper, Mariusz Czubaj, Renata Piątkowska.

W tym roku we wrześniu zaprosimy mieszkańców Gubina na spotkanie autorskie z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim, a w październiku z Katarzyną Enerlich.

Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do udziału w imprezach organizowanych przez DKK, o których informujemy na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gubinie / www.mbp-gubin.pl/

Pełny ekranWsteczPlayDalej